Kohvikeskus

JURA KOHVIMASINATE PÕHJALIKKU VÕRDLUST LOE SIIT.

Sellele küsimusele korra peale vaatamine võib juba külmavärinaid tekitada, eks?! Kuid tegelikult pole siin midagi keerulist. Või noh, pisut süvenemist ainult.

Minu arvates on parim täisautomaatne espressomasin täiuslik kombinatsioon mugavusest, funktsionaalsusest ja atraktiivsest disainist. Millest aga alustada?

Tähtsaimad valikutegurid

Tuleb vaid mõelda – millist kohvi sa tahad kodus juua? Lihtne!

Samas pole vähem tähtsam ka see millist kohvi tahad oma sõpradele pakkuda, sest mis oleks parem kui kutsuda nädalavahetusel sõbrad külla, snäkkida midagi head ja lasta kohvimasinal meile maitsvat kohvi teha. Peale kohvimasina soetamist, ei pea sa neid enam külla paluma, vaid nad tulevad ise.

Muidugi on ilu vaataja silmades – mõnele meeldib JURA masina klanitus, teised aga eelistavad Miele kohvimasina alahinnatud elegantsi. Väga tähtis kohvimasina ostu puhul on ka kohvimasina värv, mis sobituks sinu köögiga. Sest sinises köögis punane kohvimasin võib tunduda kui võõrkeha, mis sinna kohe kuidagi ei sobi ja on silmale kole vaadata. Üsna kindla peale valik on alati must või valge. Klassika!

Veel üks olulisem tegur, millega masina valikul tuleb arvestada, on ruum. Lõppude lõpuks ei pärsiks miski sinu tuju rohkem kui uue masina lahtipakkimine, et avastada, et see ei mahu sinu kööki ära. Mõõtmiste tegemise ajal kaalu veepaagi ja oamahuti paigutust. Usu mind, kui pead oma masinat pidevalt täitmiseks liigutama, kulutab see närve!

Funktsioonid

Kui otsid parimat automaatset espressomasinat, võid arvata, et soovid kõiki funktsioone päikese all. Ma saan sellest täiesti aru – uhkete puuteekraanide ja uuenduslike lahenduste tõttu on lihtne vaimustusse sattuda. Tegelikkuses ei pruugi sa aga vajada kümneid erinevaid jooke ja kümmet programmeeritavat kasutajaprofiili.

Kuigi puuteekraani liides võib tunduda kõrgtehnoloogiline ja ilus, pole see tegelikult vajalik. Lihtsate tekstikuvade ja nuppudega masin võib olla sama kergesti navigeeritav. Kui aga elad suuremas peres, siis võivad programmeeritavad kasutajaprofiilid olla kasulikud abimehed. On õudusunenäo materjal, kui keegi askeldab sinu hoolikalt programmeeritud latte macchiato või cappuccino seadetega!

Värv otsustatud, enda ja sõprade eelistused otsustatud, ruum mõõdetud ning funktsioonide tähtsus läbi mõeldud – järgmiseks tuleks vaid mõelda, kui palju kohvi päevas masin tegema peab?

Väikse tarbimise puhul 1-2 tassi päevas võiks sobida JURA kõige väiksem masin ja üks uuemaid JURA ENA FULL 8. Mõõtudelt ja mahtudelt kõige pisem kohvimasin teeb ühe nupuvajutusega ära kõik põhijoogid nagu espresso, must kohvi, lattet ja cappuccino.

Aga kui sul on pere, kes kõik juba 1-2 tassi kohvi joovad ja peale kauba veel sõbrad/sugulased, kes armastavad ka külas kohvitamas käia nagu mul. Vahel joon 5 tassi kohvi päevas ise ära ja kui siis veel sõbrad/sugulased ka külla tulevad, läheb veel tosin otsa. Jaa, nagu suur kärarikas itaalia perekond, kes läbisegi oma päevasündmusi jutustada tahavad ja kordamööda kohvi käivad masinast laskmas. Aga ei ma üldse ei kurda, head asja pole mingi patt palju tarbida!

Lihtsalt sel juhul tasuks mõelda pisut suurema kohvimasina peale näiteks JURA E8 või JURA E6, need kohvimasinad on oma mahutite ja suuruse poolest juba natuke suuremad (tasside arv keskmiselt 15 tk päevas).

Jura E6 on parim valik musta kohvi armastajale, kuna sellel puudub võimalus ühe nupuvajutusega piimakohvisid teha, kuid sellega on siiski võimalik ka cappuccinot teha piimakraani avades ja sulgedes, kui sul või külalistel selleks isu peaks olema.

Saladuskatte all võin öelda, et ma ise oman Jura E8 kohvimasinat ja olen praegu niii rahul, et ei oska isegi muust unistada! Eriti armastan ma mõnusalt kreemise vahuga lattet juua. Iga päev! Kas sina ka? Aga iga päev väljas 2.5 – 3.5 eurose latte joomine võib osutada vaat, et palju kallimaks kui hea kohvimasina koju soetamine. Hea ja kvaliteetse kohvimasina eluiga on umbes 8-10 aastat ja ühest kilosest kohvipakist saab 90-100 tassi kohvi. Niiet hea diil ju?!  (Koduseeria kohvimasinate hinnad algavad kuskil 350 eurost ja kõige kallim on 3799 eurot).

Aga kui sa oled disainihuviline, perfektsionist ning sulle sobib vaid tippude tipp, võivad sulle meeldida hoopis koduseeria kohvimasinate lipulaevad nagu S8, kõige uuem mudel J8 või kõige uuenduslikum kohvimasin Z10.

Stiilne S8 valmistab paljusid tipptasemel kohvijooke ja piisab vaid ühest liigutusest värvilisel puutetundlikul ekraanil ning tassi voolab üks viieteistkümnest valikus olevast kohvijoogist. Samuti saab valida nii luksusliku piimavahu kui kuuma piima vahel veendumaks, et saad perfektse piimakohvi või valmistada ka kuumast piimast kakaod.

Ainsana koduseeria kohvimasinatest pakub võimas Z10 võimalust valmistada ka külmpruulitud kohvi – ideaalne kuumadeks suvepäevadeks. Lisaks on Z10 mudelil suur puutetundlik ekraan, mille saad personaliseerida ning enda joogiretsepte lisada. Sellel on ka uuenduslik veski, mis valib sobiva jahvatusastme joogi järgi – näiteks espresso puhul maksimaalse maitse saamiseks jahvatab veski kohvioa väiksemaks. Tulemuseks on ideaalsed kohvijoogid, nii lühikesed kui pikad, nii mustad kui piimajoogid.

Kõige uuem JURA koduseeria kohvimasinate mudelitest on J8, millel on uuenduslik magusa piimavahu süsteem, Coffee Eye sensor, mille abil saad olla kindel, et ka tassi vale paigutuse puhul sahtlisse ei jookse. Samuti annab masin kohviveski reguleerimise kohta soovitusi, et saaksid maksimaalse aromaatsuse ja parima maitse vastavalt soovitud kohvijoogile.

Kõlab nii põnevalt, onju?! 

Ma tean ühte kohvimasinafanatti, kes istus iga päev kuu aega enne Youtubes ja vaatas kõiksugu erinevaid videosid oma eelistatud kohvimasinatest ja alles siis peale põhjalikku ülevaadet läks ja tõi omale masina koju. Mina nii pöörane veel pole ja arvan, et piisab kui leiad enda jaoks järgmistele küsimustele vastused:

  • Kui palju kohvi meie kodus kulub?
  • Millised kohvijooke ma tarbin?
  • Millist menüüd ma tahan?
  • Mis värvi kohvimasinat ma eelistan?
  • Kui palju viitsin ise puhastada ja kui palju ootan masinalt ära tegemist?

Näiteks selle viimase punkti puhul, kui sulle meeldib hullult juua lattet või cappuccinot aga sa ei viitsi piimasüsteemi puhastuse mässata, siis võiks sulle sobida näiteks Nivona 7-seeria – Nivona kohvimasinate puhul teeb masin ise pöördauruga piimasüsteemi puhtaks, sina pead menüüst vaid käivitama puhastuse (lahust lisama ei pea). Lisaks on automaatne piimapuhastussüsteem nüüd ka Jura E8 mudelil (ning Z10 ja J8) – sina pead vaid puhastusgraanulite dosaatorile vajutama ning masinad valmistavad ise lahuse ning võtavad paagist loputusvee.

Kui aga alustad päeva kallimaga samal ajal või võõrustad tihti kohvihuvilistest külalisi, siis võib sulle oluline olla masina võimekus valmistada korraga 2 piimakohvi. Selle võimekusega on Nivona 8- ja 9-seeria ning Miele kohvimasinad. Nende kahe brändi erinevus JURA masinatega on aga see, et pead vähemalt paar korda kuus puhastama ise manuaalselt kraani all keeduplokki. JURA masinatel see välja ei käigi ning puhastatakse automaatse kohvirasvapesu-programmiga.

Miele kohvimasinad

Miele kohvimasinate sortimendist leiab järjepidevalt ühtse disaini ja kasutajaliidesega, vastupidavad ja kvaliteetsed kohvimasinad. Uhkete puutetundlike ekraanide fännidele võib Miele kasutajaliides pettumust valmistada, kuid masinate navigatsiooni lihtsus on hoolikalt läbi mõeldud. Puutetundlikud ekraanid hakkavad Miele 7-seeriast, kuid ka need on must-valged. Teistpidi on see värskendavalt lihtne!

Miele masinate puhul on üsna sama kohvi kvaliteet, lihtsalt seeria ja sellega ka hinna tõustes funktsioonide arv kasvab. Miele 5-seeria sobib väikestele majapidamistele, kus läheb keskmiselt kuni 5 tassi päevas, kuna masinal on võrdlemisi väiksed mahutid. Masin on see-eest vaikne ning töökindel. 

Miele kohvimasinate 6-seeria puhul on veidi peenem piimavaht, juures needsamad kasutajaprofiilid, mille joogid saad sättida täpselt oma tassi suuruse ja maitseeelistuse järgi paika ning teefännidele ka kuuma vee funktsioon – ka spetsiaalse rohelise tee seadistusega. Lisaks tuleb juurde kohvikannu funktsioon – nii saad võõrustades hõlpsalt valmistada ka suurema koguse kohvi korraga. 6-seeria mahutid on ka suuremad, mis tähendab vähem tühjendamist ja täitmist. Miele 6160 ja 6360 vahe seisneb selles, et viimasega tuleb tasuta kaasa konteiner piima jaoks, masinal on ka tassisoojendusrest ning laiem värvivalik. Samuti on võimalik luua rohkem kasutajaprofiile – 4 asemel suisa 8!

Miele 7-seeria kohvimasinad sobivad ka suuremale majapidamisele: suuremad mahutid (mudelil 7750 on lausa 3 kohviubade mahutit – ideaalne ka peredele, kus mõni liige eelistab näiteks kofeiinivaba kohviuba), lausa 10 kasutajaprofiili. Lisandub ka peadüüsi kõrguse automaatne kohandamine sinu kohvitassi järgi (ainult Mieles!) ning ka lihtsam hooldus tänu automaatsele katlakivieemaldusprogrammile. Lisa masinasse vaid kassett ning ülejäänu eest hoolitseb sinu Miele ise! Äge, eks?

Kokkuvõte

Kui sul aga veel kohvimasinat kodus pole, aga oled selle soetamise peale pikalt mõelnud, siis Kohvikeskus pakub püsivalt 0% intressi, 0€ sissemaksu ja 0€ lepingutasu võimalust kuni 12 kuuks ja kui soovid kohvimasinatega lähemalt tutvuda, siis soovitan külastada Kohvikeskuseid üle eesti (Tallinnas, Tartus, Rakveres, Pärnus, Kuressaares, Viljandis). Pakume tassikese head kohvi ja aitame valida just Sulle sobiva kohvimasina.