Kohvikeskus

Kui tihti kohvipaksu sahtlit tühjendad? Kui sa teed seda sama tihti kui mina, siis tekib ka sul kasutatud kohvipuru meeletustes kogustes. Mõtle mis see aasta peale kokku teeb? Või kolme? Meeletu! Tonnist kohvipurust on võimalik toota umbes 500 kilovatttundi elektrit. Lihtsalt teadmiseks! Meie siin küll kohvipurust elektrit leiutama ei hakka, aga natuke taaskasutust koduses majapidamises on pisike samm parema mina suunas.

Kas teadsid, et kohvipuru imeb endasse külmkapis olevad ebameeldivad lõhnad?

Pane kohvipaksu või -puru topsikuga lihtsalt külmkapi nurka seisma. Liiga lihtne, et mitte järele proovida!

Ka nõudepesemiseks on vahel hea kohvipaksu kasutada.  Kui tahad ökoloogiliselt puhast nõudepesuvahendit või kui oled reisil, matkal või piknikul, kus pole sooja vett ega nõudepesuvahendit käepärast, saad rasvased nõud puhtaks samuti kohvipaksuga hõõrudes.

Pane oma aiataimedele kohvipuru. See parandab äravoolu, veemahutavust ja õhu juurdepääsu. Kohv meelitab taimede juurde vihmausse ja kasulikke mikroorganisme, kes aitavad taimedel kasvada. Kohvipuru saab kasutada ka multšina.

Kohvi koorimismask kehale ja näole

Kohv on suurepärane looduslik koorija, mis eemaldab nahapinnalt surnud rakud, turgutab vereringet ja taastab naha sära. Kohvipaksust maski ja koorija valmistamine on lihtne ja väga tõhus.

Koduseks kehakoorijaks sega kokku:

  • 1/2 klaasi kohvipaksu
  • 2-3 tl hapukoort või kohupiima.

Koori keha või hõõru näole  ja kaelale. Lase mõjuda 20 minutit ning pese sooja veega maha.

Tselluliidivastase kohvimähise tegemine

Mask tselluliidi puhul. Kohvipaks tuleb segada oliivõliga, kanda probleemsele piirkonnale ja hõõruda suurte ringjate liigutustega naha sisse harja abil. Protseduuri teha 1-2 korda nädala jooksul. Kofeiin, mida sisaldavad ka paljud tselluliidikreemid, aitab võidelda tselluliidiga.

Ma tean, et see tundub hirmus tüütu ettevõtmisena, aga kuna tulemused on koheselt tunda – nahk on kohe tunduvalt puhtam ja siledam, siis tasub kohvipuruga koorimine siiski ette võtta. Ja kui üksi on igav, kutsu pere või sõbrad kampa. Võtke see aeg, nautige kohvi, varuge mõned snäkid, tehke pilte ja koos läheb tunduvalt lõbusamalt. Ma luban!