Minu konto

Logi sisse

Kaotasid parooli?

Registreeru

Parool saadetakse e-posti aadressile.

Püsikliendiprogramm

Ostukorv

Kohvimasinate remont ja hoolduskeskus

Naudi oma kohvimasinat kauem. Too oma kohvimasin lähimasse Kohvikeskusesse remonti või küsi nõu!

Kohvimasinaid kasutatakse sageli iga päev ja masina hooldus võib kiires elutempos ununeda. Need kaks asja aitavad kaasa sellele, et kohvimasinad aeg-ajalt katki lähevad. Õnneks on Kohvikeskuse tehnikutel suur kogemus igasuguste kohvimasinate parandamisel.

Kohvimasinate remondi hind sõltub probleemist ja vajaminevatest varuosadest. Remondi sisse käib alati ka kohvimasina hooldus ja puhastus. Võtame masinad ette elavas järjekorras ja teostame tööd nii ruttu kui saame. Tehtud töödele kehtib 6 kuud garantii.

NB! Kui seadmele ei tulda järgi hiljemalt kolme (3) kuu jooksul pärast kliendi teavitamist töö valmimisest kokkuleppes märgitud kontaktnumbri- ja/või aadressil, loetakse, et klient loovutab seadme omandiõiguse tasuta müüjale ja müüjal on õigus seadet käsutada, sh võõrandada kliendi seade tehtud töö, kulutatud varuosade jm kulude katteks.

Levinud probleemid kohvimasinatega

Kohvikeskus lahendab sageli kergesti kümme allpool loetletud probleemi:

 • umbes tilad või piimasüsteem
 • masin ei tuvasta veepaaki
 • ujuk on kinni
 • sensor ei anna ühendust
 • masin ei tuvasta sahtlit
 • määrdunud klemmid
 • vesi ei kuumene
 • lüliti või muud nupud ei tööta
 • veelekked
 • masin väljutab ainult pool tassi
 • kohvimasin teeb veidrat häält
 • katlakivi ummistused
 • probleem juhtme või pistikuga

Remondime järgnevaid brände:

JURA, iBarista, Nivona, Melitta, Miele, DeLonghi, Siemens, Bosch, Saeco, Philips, Gaggia, Severin, Sage.

Ametlik hoolduspartner – Jura, Nivona, Franke, Necta

NB! V.a brändid, millele oleme ametlik hoolduspartner, ei võta me üldiselt remonti 10+ aastat vanu kohvimasinaid.

Defekteerimine

Defekteerimistasu on 30€, mida remondi teostuse puhul me eraldi ei küsi.

Hooldus

Hoolduse hinnad algavad 80 eurost.

Remont

Remondi maksumus on varuosa-põhine.

Korduma kippuvad küsimused

Peamiselt esinevad küsimused, mis võivad vastusena Sind aidata

Enamikul kodustel kohvimasinatel on 2-aastane tootjapoolne garantii. Mõnel kohvimasinal võib see olla ainult 1 aasta (nt. profiseeria kohvimasinatel. See info on toote kirjelduses välja toodud).

Kohvikeskus hooldab ja remondib järgnevaid kohvimasina marke:

JURA, iBarista, Nivona, Melitta, Miele, DeLonghi, Siemens, Bosch, Saeco, Philips, Gaggia, Severin, Sage. NB! V.a brändid, millele oleme ametlik hoolduspartner (JURA, Nivona, Necta, Franke), ei võta me üldiselt remonti 10+ aastat vanu kohvimasinaid.

Meie esinduste asukohtasid näed SIIT!

Võta ühendust Kohvikeskuse klienditeenindusega e-maili teel info@kohvikeskus.ee või telefoni teel +372 6625511, ning me juhendame teid garantii/hoolduse protsessi osas.

Kohvimasina hooldus oleneb sellest, kui tihti kohvimasinat kasutatakse. Peamine on ALATI hooldada kohvimasinat, kui masin sellest märku annab. Kohvimasin korrapärane hooldus tagab Sinu masinale pikema eluea ja maitsva kohvi.

Kui soovite oma kohvimasinast kauem rõõmu tunda, siis hoolitsege selle eest hästi. Mõned olulised näpunäited:

 • Puhastage seadet regulaarselt. See hoiab ära näiteks mustuse kogunemise ja ummistuste tekitamise.
 • Katlakivi eemaldamiseks kasutage spetsiaalseid vahendeid. Ärge kasutage äädikat – see võib masinat kahjustada.
 • Kas teie suvilas või garaažis on kohvimasin? Võtke see kindlasti enne talve tuppa. Nii saate vältida külmumiskahjustusi.

Igapäevane hooldus:

 • Vee vahetamine veepaagis (puhas vesi on kohvi maitse seisukohast äärmiselt tähtis, sest kohv koosneb 98% ulatuses veest.)
 • Piimasüsteemi puhastus.  Piimasüsteemi jaoks puhastusvahendid leiad SIIT.

Tarbimisest sõltuvad hooldused:

 • Kohvijäägi sahtli tühjendamine (selle mahutavus on välja toodud toote tehniliste näitajate juures).Enamus kohvimasinad annavad märku, kui on vaja sahtel tühjendada.
 • Keeduploki puhastus (v.a JURA kohvimasinatel). Korra kuus võiks keeduploki välja võtta masinast ja ära puhastada (vaata kasutusjuhendist kuidas seda täpsemalt teha).
 • Kohvijääkide eemaldamine iga 180 tassi järel. Puhastustabletid leiad SIIT.
 • Katlakivieemaldus keskmiselt iga 50-60 liitri järel. Kui Teie kohvimasin kasutab veefiltrit ja kaltakivieemaldust ei küsi, siis sooviame ikka korras aastas teha igale masinale katlakivieemaldust. Katalakivieemalduse jaoks vahendid leiad  SIIT.
 • Veefiltri eluiga sõltub täpsemalt tarbimisest ja veekaredusest. Enamikud kohvimasinad annavad märku kui on vaja veefiltrit vahetada, enamjaolt on maksimaalne filtri eluiga kuni 2 kuud (oleneb veekaredusest ja tarbimisest). Veefiltrid leiad SIIT.

Kohvimasina puhastamisest saab lugeda ka Kohvikeskuse Blogist.

1. Kontrolli, kas piimavahustaja on puhas. Teosta automaatne piimasüsteemi puhastusprogramm. Võta piimavahustaja osadeks (vaata kasutusjuhendist) ja pese korralikult (vajadusel pane osad likku).
2. Kontrolli, et piimavoolikus ei oleks mõrasid ja kõik piimavahustaja osad oleks omavahel korrektselt ühendatud.
3. Kui kasutad piimaanumat või JURA Cool Control piimakülmikut, proovi valmistada kohvi, asetades piimavooliku otse piimapakki (anum või külmik võivad olla ummistunud).
4. Kontrolli, kas piim on endiselt värske.
5. Meeldetuletus: Igapäevaselt kasutatav piimavoolik ja väiksed detailid väsivad ajaga, seetõttu on mõistlik neid iga 6 kuu tagant vahetada. Uue piimavooliku leiad SIIT.
6. Kui esimesed sammud sind ei aidanud, võib kohvimasinas olla katlakivi, mis vähendab masinast tulevat aurukogust. Soovitame teostada katlakivieemaldusprogrammi, vahendid leiad SIIT.

Kui need toimingud ei aita siis, võtke ühendust Kohvikeskusega klienditeenindusega e-maili teel info@kohvikeskus.ee või telefoni teel +372 6625511, ning me juhendame Teid edasi.

Tuletame ka meelde, et kui olete piimakohvide jooja, siis tuleks kindlasti korra päevast teha piimasüsteemi puhastust! Piimasüsteemi jaoks puhastusvahendid leiad SIIT.

Kui kohvimasin ei tunne enam ära Teie kohvipaksu sahtlit siis tuleks üle vaadata sahtli lõpus olevad klemmid. Tihti on klemmid kohvirasvaga koos (silmaga seda ei näe) ja selleks, et seda eemalda tuleks pesta klemmid sooja veega puhtaks ja hiljem ära kuivatada. Kui see on tehtud ja ikka ei tunne masin sahtlit ära, siis kuivatage veel kord klemmid ära. Kui peale kõike seda ei tunne sahtlti ära, siis võta ühendust Kohvikeskuse klienditeenindusega e-maili teel info@kohvikeskus.ee või telefoni teel +372 6625511.

JURA kohvimasinatele sobivad veefiltrid leiad SIIT  (iga JURA veefiltri juures on kirjas mis masina mudelile sobib).

Melitta ja Nivova kohvimasinatele sobiva veefiltri leiad SIIT!

Delongi kohvimasinale sobiva veefiltri leiad SIIT!

Siemens kohvimasinale sobiva veefiltri leiad SIIT!

Universaalsed hooldustooted on üldiselt enamikele kohvimasinatele sobivad. Sellegipoolest on tootjaid, mille unikaalsed puhastusprotsessid vajavad ka konkreetseid tooteid. Kohvimasina puhastamise osas soovitame alati eelnevalt vaadata oma kohvimasina kastusjuhendid ja vajadusel võtta julgelt ühendust Kohvikeskuse klienditeenindusega e-maili teel info@kohvikeskus.ee või telefoni teel +372 6625511.

Nagu kõikide puhastusprogrammidega, oleneb ka piimasüsteemi puhastuse vajaduse masina kasutamise tihedusest. Piim on toiduaine, millel on lühike säilivusaeg. Sel põhjusel soovitame piimaga kokku puutuvaid osi puhastada nii iga päev. Kui peaks olema, et peale vahendiga puhastamist piimavahusti ei vahusta siis tuleks panna KÕIK vahustaja jupid likku.  Piimasüsteemi jaoks puhastusvahendid leiad SIIT.

Puhastustabletid on disainitud neile osadele, kus voolab kohv. Need eemaldavad kohvijäägid, õlid ja setted. Katlakivieemaldustablette kasutatakse masina nendes osades, kus voolab vesi. Teostades mõlemat protseduuri ja hooldades masinat tootjapoolsete juhiste järgi säilib ühtlane ja kauakestev masina toimimine.

Üldiselt saab kohvimasina probleeme lahendada järgmiste toimingute abil:

 • puhastamine
 • katlakivi eemaldamine
 • osade vahetamine nagu keeduplokk, veski, tihendid, voolikud, klapp, kondensaator, kaitsmed…
 • olemasolevate osade parandamine

NB! Varuosi me ei müü.

Too oma masin lähimasse Kohvikeskusesse

Küsimuste korral võta julgelt ühendust info@kohvikeskus.ee või +372 6625511
Hooldusküsimuste korral oskame juhendada Jura, Nivona, Miele, Melitta ja iBarista masinate puhul.

Tartu

Joogiekspert OÜ
Riia 35, Tartu

Avatud: E-R 9-17

Telefon: 7422966

E-mail: info@joogiekspert.ee

Tallinna

Pärnu mnt 105

Avatud: E-R 9-17

Telefon: 662 5511

E-mail: info@kohvikeskus.ee

Rakvere

Tallinna 16

Avatud: E-R 8:30 - 16:30

Telefon: 322 3030

E-mail: virumaa@joogiekspert.ee

Pärnu

Pae 1

Avatud: E-R 9-17

Telefon: 446 0434

E-mail: parnu@joogiekspert.ee

Kuressaare

Tallinna 19b

Avatud: E-R 9-17

Telefon: 5845 2452

E-mail: saaremaa@joogiekspert.ee

Viljandi

Lossi 18

Avatud: E-R 10.30-16.30

Telefon: 432 0003

E-mail: viljandi@joogiekspert.ee