Kohvikeskus

Mis on kõige tähtsam kodumasin? Muidugi kohvimasin. Kuidas sa hommikul silmad lahti saad ja keha virgu ajad, et uuele päevale avatud meelega vastu minna, kui hommikukohv jääb joomata?!

Seega ära üldse loodagi, et kohvi muudkui tuleb ühe nupule vajutusega ja muud pole tarvis teha – kohvimasin vajab hoolt ja tähelepanu.

Toimingud mida võiks korrata iga paari päeva tagant;

 1. Oma kohvimasina kohvipaksu sahtlit tühjendada + kallata ära vedelik, mis sinna on kogunenud. Sellega väldite seda, et nt. kohvipaksu sahtel on nii täis, et hakkab juba üle tulema ja samuti ei lähe siis kohvimasina sees midagi hallitama.
 2. Samuti võiks iga paari päeva tagant vahetada veepaagis olevat vett, et vesi oleks alati võimalikult puhas ja värske. Ideaalne oleks, et Te vahetaksite iga päev enne esimese kohvi tegemist vett. Kui sa veel ei teadnud, siis 90% kohvist on tegelt vesi nii, et värskel ja puhtal veel on väga oluline roll hea kohvi saavutamiseks.
 3. Kohviubade punkris kindlasti hoida vaid paari päeva ubade kogus, siis on alati teie kohvi võimalikult värskest oast. Kohviube tuleb alati hoiustada õhukindlalt ehk siis parim abimees selleks on kohvipaki sulgur.
 4. Kindlasti ei teeks ka halba, kui nädalas korra lapiga oma kohvimasina pealt tõmmata, et kallis masin tolmukihi alla ei mattuks. Eriti võiks need lapiga teha kellel on kohvimasina pliidi kõrval, kus võib rasva peale ladestuda.

Kui keegi jääb hätta mõne puhastuse osas, siis youtubes leidub enamus firmade kohvimasinate puhastusvideosid, mis aitavad samm-sammult puhastust teha. Samuti on kasutusjuhendites kõik punktid ilusti välja toodud.

Et kohvikvaliteet sinu elus ei langeks, tuleb meeles pidada mõned punktid.

Kolm lihtsalt sammu oma kohvimasina puhastamiseks

 1. Kui olete piimakohvide jooja, siis tuleks kindlasti korra päevas teha piimasüsteemi puhastust! Kas siis lahusega, graanulite või pöördauruga oleneb kohvimasinast. Piimasüsteemi puhastusvahendid leiate Te SIIT! Kui piim ei jookse nii sujuvalt kui enne, tuleks panna likku lahtised osad. Teine samm on kontrollida, kas masinal hakkab lähenema katlakivieemalduse aeg (kui veesüsteem ummistub, väheneb auru hulk ja piim ei vahustu korralikult.
 2. Iga 200 tassi tagant annab kohvimasin märku, et nüüd oleks aeg teha tabletipuhastus, mis on siis selleks, et kohvimaitse oleks hea ja on ka kohvirasvade vastu. Puhastustabletid leiate Te SIIT!
 3. Katlakivipesu (pesu tihedus oleneb Teie tarbimisest ja veekaredusest). Katlakivieemaldustabletid leiate Te SIIT!

  Kui Teie kohvimasin kasutab veefiltrit siis ärge unustage seda välja võtta enne katlakivipesu! Kasutage alati katlakivipesu tegemiseks vastavaid tooteid ja jälgige kohvimasina/kasutusjuhendi juhiseid. Ärge kasutage ise tehtud puhastuslahuseid nagu näiteks äädika, sidrunhappe või sooda kasutamist. Kui kontsentraat on lahja, ei eemalda see katlakivi, kui liiga tugev, kahjustab see kohvimasinat.

  JURA kohvimasinate puhul kui kasutate korrapäraselt veefiltrit ja Teie vesi pole just väga katlakivine, siis piisab kui vahetate veefiltrit kohvimasina märguande peale ja teete juurde korra aastas katlakivipesu. Kui elate piirkonnas, kus vesi on väga katlakivine, siis kindlasti on Teie veefiltri eluiga lühem ja tuleks teha tihedamini katlakivipesu. Sellega pikendate oma kohvimasina eluiga (Nt. Saartel ja Lõuna-Eestis on väga katlakivine vesi).

  Nivona ja Melitta kohvimasinate puhul tuleks teha katlakivi vastavalt kohvimasina märguannetele. Kõik oleneb Teie tarbimisest ja veekaredusest, mis kasutate masinates, aga enamjaolt paari kuu jooksul nende kohvimasinate puhul küsib masin katlakivipesu ikka.

  Kokkuvõtteks võib öelda, et usalda oma kohvimasinat ja toimi vastavalt kohvimasina märguannetele, kindlasti reageeri kohvimasina palvetele teha mõnda puhastust esimesel võimalusel. Sellega pikendate kindlasti oma kohvimasina eluiga ja ei kannata ka tulemus tassis.

  Kui peaksid jääma hätta oma kohvimasina puhastamisel siis võite alati julgelt helistada + 372 662 5511 või kirjutada meile e-mailie info@kohvikeskus.ee, aitame Teil oma puhastuse kiirelt lõpuni viia.