Kohvikeskus

Ma olen enam kui kindel, et igaüks on seisnud nõutult poes kohvileti ees, helistanud elukaaslasele ja mõelnud milliseid kohviube korvi pista. Kuigi sa oled eluaeg kohvi tarbinud, pole sa endiselt kindel mida võtta või liigitud teise äärmusesse, kes võtab ikka ja jälle ühte ning sama, sest riskimine tundub raiskamisena?

Siin pole tegelikult miskit pead murdvat, tuleb vaid endale selgeks teha milline maitse on sinu ja su pere maitse?

Kas pigem mahe? Või hoopis tummine ja sügav?

Kas armastad magusat järelmaitset? Või värskuse noote?

Kui mul kunagi mitte väga ammu oli üks kindel, mida ma alati endaga koju tõin, sest hirm teistes ubades pettuda oli lihtsalt niivõrd suur. Nüüdseks olen aru saanud, et saadaval on tohutul hulgal erinevaid kohvisorte, mis kujutate ette, on täiesti maitsvad!

Mõtelge kui nukker oleks mööda saata elu vaid moonisaia süües, kuigi tegelikult on samamoodi maitsvad ka rosinasaiad ja kaneelisaiad, moosisaiad ja juustusaiad. Kui ei proovi, ei saagi teada, olevat üks vana tarkusetera!

Kui kohvipakile on märgitud kohviubade päritolumaa, on tegu kvaliteedi märgiga. See võibki olla esimene suunanäitaja kohviubade valikul.

Teine tähtis verstapost, mida jälgida on röstimisaste. Mida heledam röst, seda mahedam. Mida tumedam, seda tummisem ja tugevam. Suurem enamus pakutavast on keskmise röstiga- selline kuldne kesktee. Parajalt tummine, parajalt magus!

Olen nüüdseks ära maitsnud ja kõik pakid tühjaks joonud komplekti päritolumaa kohvisid, mis leiab SIIT ja kuigi ma olin esmapilgul skeptiline, tahan nüüd hoopis kiidusõnu jagada- kõik kolm pakuvad naudingut ja väärivad kohta kodus kohviriiulil. Mitte ükski polnud liialt tugeva maitsega, et minusugune lahjema kohvi austaja ei suudaks juua ilma vett kõrvale rüüpamata.

Costa Rica Tarrazu 

Keskmine röst

Araabika

Siidine ja pehme. Kerge ja üsna mahe.

Magusa järelmaitsega!

Võid koju viia!

Brasiilia Cerrado Bandeirante 

Keskmine röst

Araabika

Väga mahe ja keskmiselt magusa maitsega kohv, mis on Brasiilia selle piirkonna araabikale iseloomulik. Sobib igapäevaseks nautimiseks.

Colombia Supremo

Keskmine röst

Araabika

Minu lemmik! Mahedapoolne!

Puhas maitse! Mõnus järelmaitse! Täiuslik!

Kui su praegune kohvipakk hakkab otsakorrale jõudma, seisata korraks ning mõtle, et ehk prooviks sel korral midagi muud- midagi uut ja põnevat, sest elu on liialt lühike, et nautida vaid ühte maitset, eks!

Kohvikeskuses müügil olevad kohvioad leiad SIIT.