Kohvikeskus

Sellele küsimusele korra peale vaatamine võib juba külmavärinaid tekitada, eks?! Kuid tegelikult pole siin midagi keerulist. Või noh, pisut süvenemist ainult.

Tuleb vaid mõelda – millist kohvi sa tahad kodus juua? Lihtne!

Samas pole vähem tähtsam ka see millist kohvi tahad oma sõpradele pakkuda, sest mis oleks parem kui kutsuda nädalavahetusel sõbrad külla, snäkkida midagi head ja lasta kohvimasinal meile maitsvat kohvi teha. Peale kohvimasina soetamist, ei pea sa neid enam külla paluma, vaid nad tulevad ise.

Väga tähtis kohvimasina ostu puhul on ka kohvimasina värv, mis sobituks sinu köögiga. Sest sinises köögis punane kohvimasin võib tunduda kui võõrkeha, mis sinna kohe kuidagi ei sobi ja on silmale kole vaadata. Üsna kindla peale valik on alati must või valge. Klassika!

Värv otsustatud, enda ja sõprade eelistused otsustatud- tuleb järgmiseks mõelda kui palju kohvi päevas masin tegema peab?

Väikse tarbimise puhul 1-2 tassi päevas võiks sobida JURA kõige väiksem masin ja üks uuemaid JURA ENA FULL 8. Mõõtudelt ja mahtudelt kõige pisem kohvimasin teeb ühe nupuvajutusega ära kõik põhijoogid nagu espresso, must kohvi, lattet ja cappuccino.

Aga kui sul on pere, kes kõik juba 1-2 tassi kohvi joovad ja peale kauba veel sõbrad/sugulased, kes armastavad ka külas kohvitamas käia nagu mul. Vahel joon 5 tassi kohvi päevas ise ära ja kui siis veel sõbrad/sugulased ka külla tulevad, läheb veel tosin otsa. Jaa, nagu suur kärarikas itaalia perekond, kes läbisegi oma päevasündmusi jutustada tahavad ja kordamööda kohvi käivad masinast laskmas. Aga ei ma üldse ei kurda, head asja pole mingi patt palju tarbida!

Lihtsalt sel juhul tasuks mõelda pisut suurema kohvimasina peale näiteks JURA E8 või JURA E6, need kohvimasinad on oma mahutite ja suuruse poolest juba natuke suuremad (tasside arv keskmiselt 15 tk päevas).

Jura E6 on parim valik musta kohvi armastajale, kuna sellel puudub võimalus ühe nupuvajutusega piimakohvisid teha, kuid sellega on siiski võimalik ka cappuccinot teha, kui Sul või külalistel selleks isu peaks olema.

Saladuskatte all võin öelda, et ma ise oman Jura E8 kohvimasinat ja olen praegu niii rahul, et ei oska isegi muust unistada! Eriti armastan ma mõnusalt kreemise vahuga lattet juua. Iga päev! Kas sina ka? Aga iga päev väljas 2.5 – 3.5 eurose latte joomine võib osutada vaat, et palju kallimaks kui hea kohvimasina koju soetamine. Hea ja kvaliteetse kohvimasina eluiga on umbes 8-10 aastat ja ühest kilosest kohvipakist saab 90-100 tassi kohvi. Niiet hea diil ju?!  (Koduseeria kohvimasinate hinnad algavad kuskil 350 eurost ja kõige kallim on 2790 eurot).

Aga kui sa oled disainihuviline, perfektsionist ning sulle sobib vaid tippude tipp, võivad sulle meeldida hoopis koduseeria kohvimasinate lipulaevad nagu S8 või kõige uuem kohvimasin Z10.

Stiilne S8 valmistab paljusid tipptasemel kohvijooke ja piisab vaid ühest liigutusest värvilisel puutetundlikul ekraanil ning tassi voolab üks viieteistkümnest valikus olevast kohvijoogist. Samuti saab valida nii luksusliku piimavahu kui kuuma piima vahel veendumaks, et saad perfektse piimakohvi või valmistada ka kuumast piimast kakaod.

Kõige uuem lisa koduseeria masinates on võimas Z10. Ainsana koduseeria kohvimasinatest pakub see võimalust valmistada ka külmpruulitud kohvi – ideaalne kuumadeks suvepäevadeks. Lisaks on Z10 mudelil suur puutetundlik ekraan, mille saad personaliseerida ning enda joogiretsepte lisada. Sellel on ka uuenduslik veski, mis valib sobiva jahvatusastme joogi järgi – näiteks espresso puhul maksimaalse maitse saamiseks jahvatab veski kohvioa väiksemaks. Tulemuseks on ideaalsed kohvijoogid, nii lühikesed kui pikad, nii mustad kui piimakohvid.

Kõlab nii põnevalt, onju?! 

Ma tean ühte kohvimasinafanatti, kes istus iga päev kuu aega enne Youtubes ja vaatas kõiksugu erinevaid videosid oma eelistatud kohvimasinatest ja alles siis peale põhjalikku ülevaadet läks ja tõi omale masina koju. Mina nii pöörane veel pole ja arvan, et piisab kui leiad enda jaoks järgmistele küsimustele vastused:

  • Kui palju kohvi meie kodus kulub?
  • Millised kohvijooke ma tarbin?
  • Millist menüüd ma tahan?
  • Mis värvi kohvimasinat ma eelistan?
  • Kui palju viitsin ise puhastada ja kui palju ootan masinalt ära tegemist?

Näiteks selle viimase punkti puhul, kui sulle meeldib hullult juua lattet või cappuccinot aga sa ei viitsi piimasüsteemi puhastuse mässata siis võiks sulle sobida näiteks Nivona 769 – Nivona kohvimasinate puhul teeb masin ise pöördauruga piimasüsteemi puhtaks, sina pead menüüst vaid käivitama puhastuse (lahust lisama ei pea). Lisaks on automaatne piimapuhastussüsteem nüüd ka Jura E8 ja ENA 8 mudelitel – Sina pead vaid puhastusgraanulite dosaatorile vajutama ning masinad valmistavad ise lahuse ning võtavad paagist loputusvee.

Kui sul aga veel kohvimasinat kodus pole, aga oled selle soetamise peale pikalt mõelnud, siis Kohvikeskus pakub püsivalt 0% intressi, 0€ sissemaksu ja 0€ lepingutasu võimalust ja kui soovid kohvimasinatega lähemalt tutvuda siis soovitan külastada Kohvikeskuseid üle eesti (Tallinnas, Tartus, Rakveres, Pärnus, Kuressaares, Viljandis). Pakume tassikese head kohvi ja aitame valida just Sulle sobiva kohvimasina.