Kohvikeskus

Uuenduslik kohvimasin ja praegu ainuke omataoline ONO loob tõeliselt ainulaadseid naudinguhetki.

JURA ONO unikaalsus

Lisa masinasse eelistatud jahvatatud kohv

Pööra käepidet 45 kraadi ja lukusta kamber kergelt alla surudes

Vajuta nuppu ja naudi perfektset kohvi

Üks tass, ilma kapslita

Värskelt jahvatatud ubade kasutamine tähendab, et sul on täielik vabadus valida, millist tüüpi kohvi iga tassi jaoks kasutada. See annab sulle vabaduse avastada uusi maitseid, luua oma segusid ja toetada teile olulisi kaubamärke – näiteks Fairtrade’i istandusi või kohalikke röstikodasid. Kuna ONO ei kasuta kapsleid ega patju, väldib see ka tarbetuid pakendijäätmeid. Kohvipaks on 100% looduslik toode, mida saab kompostida või kasutada väetisena. Või miks mitte teha sellest kehakoorija?

Sinu enda baristahetk

Koge suurepärase kohvi naudingut kõigi oma meeltega isegi selle valmistamise ajal: värskelt jahvatatud ubade aroom, kohvi ekstraheerimise heli ja selle uuendusliku kohvimasina erakordne disain. Iga kord, kui valmistad tassi kohvi, saad nautida kogu protsessi, omaenda baristahetke.

Ideaalne kohv

JURA tipptasemel pruulimistehnoloogiaga ONO pakub püsivalt kõrget kvaliteeti nii kohvis kui ka espressos, et saaksid iga kord ühtlaselt hea tulemuse tassis. Saad määrata iga tassi intensiivsuse ja vaida iga tassi jaoks kasutatava kohvi tüüpi vastavalt oma eelistustele.

Igakülgne jätkusuutlikkus

JURAs on vastupidavus jätkusuutlikkuse võti. See tähendab kvaliteetseid materjale, hooldatavust ja disaini, mis näeb välja värske ka paljude aastate pärast.

Kellele ONO siis sobib?

ONO on ideaalne valik kohvientusiastidest väikestele majapidamistele. Masina eelis täisautomaatse ees on võimalus iga tassi jaoks meelepärane uba valida – see tähendab, et saad degusteerida ja katsetada, et leida iga tuju jaoks parim valik.

Kuna käpamasinaga ühtlase tulemuse saamiseks on vaja masin ja tehnika omale selgeks teha, siis ONO pakub lihtsamat ja kiiremat varianti. Masinal on JURA tipptehnoloogiad, mis kindlustavad jahvatatud kohvist ülimalt maitseka ja aroomirikka ekstraheerimise – ja seda iga kord ühtlaselt. 

Kuna masin valmistab vaid musta kohvi ning espressot, siis piimakohvi võimaluse jaoks tuleks juurde soetada piimavahustuskann.

ONO on ka ideaalne valik neile, keda huvitab kapselmasin, kuid kes tunnevad muret nende keskkonna- ja tervisemõju üle. Räägime sellest lähemalt.

Tervislikum ja keskkonnasäästlikum alternatiiv kapslimasinatele

Läbi on viidud hulgaliselt uuringuid erinevaid plasti ja kuumusega seotud terviseprobleemide kohta. Plastkemikaalid, nagu BPA, BPF ja BPS, on teadaolevalt endokriinsüsteemi rikkujad ning võivad aidata kaasa hormoonide tasakaaluhäiretele, kaalutõusule ja viljakusprobleemidele.

Kohvikapslid sisaldavad ligikaudu viis korda rohkem mürgiseid kemikaale kui klassikaline espresso või isegi lahustuv kohv. Lisaks potentsiaalselt kahjulikele plastidele võivad alumiiniumkomponendid tekitada ka terviseprobleeme. Alumiiniumi kokkupuude on aju kahjulik ja võib põhjustada autoimmuunhaigust või Alzheimeri tõbe.

Kohvikapslid sisaldavad kemikaali nimega furaan, mis on maksale kahjulik. Furaan on aromaatne ühend, mis on suuremates kogustes mürgine, saasteaine ja potentsiaalselt inimestele kantserogeenne.

Furaan leidub küll igas kohvis, kuna see tekib röstimisprotsessi käigus, kuid kohvikapslid sisaldavad palju rohkem furaani kui muu kohv. Furaani kõrgem tase on tingitud kapslite hermeetilisest sulgemisest. See hoiab ära kemikaali aja jooksul hajumise, et sisu püsiks kauem värske.

Furaani kogus üksikus kohvikapslis jääb küll ohutusse vahemikku, kuid võib mõjutada tervist suurema pikaajalise tarbimise puhul.

Kapselkohvi keskkonnamõju

Ülemaailmselt moodustavad kohvikapslid umbes 576 000 tonni jäätmeid. Ainuüksi 2014. aastal ära visatud Keurigi kapslite arv võiks 12 tiiru ümber maakera teha.

Kohvikapslid on valmistatud plastiku ja alumiiniumi kombinatsioonist. Nende lagunemiseks prügilas kulub 150–500 aastat, seega pole need just keskkonnasõbralikud.

Jah – kohvikapsleid on mugav ja kiire kasutada, kuid tervisele parimad on värskelt röstitud kohvioad, mida saad jahvatada ja valmistada traditsioonilise kohvimasinaga.

ONO ustav kaaslane – P.A.G. veski

ONO kasutab jahvatatud kohvi, mis tähendab, et ideaalne lisavarustus on uus P.A.G. esmaklassiline kohviveski seitsme reguleeritava jahvatusastmega. Soovid peene jahvatusega tulist espressot või veidi jämedama jahvatusega aromaatset lungot? P.A.G. jahvatab just nii nagu sina soovid. Veski valmistab vaid ühe nupuvajutusega iga kord täpse koguse värskelt jahvatatud kohvi. 

Professional Aroma Grinder (P.A.G.) kasutatakse sama tehnoloogiat nagu JURA tipptasemel täisautomaatsetes espressomasinates. Veski täiustatud geomeetria abil saavutatakse täiuslik jahvatuskõver, mis tagab maksimaalse aroomi ja püsivalt kõrge kvaliteediga jahvatuse.

P.A.G. võtab minimaalselt ruumi. Puhas disain, kvaliteetsed materjalid ja suurepärane valmistuskvaliteet annavad tulemuseks seadme, mida saad täiuslikult teiste JURA seadmetega integreerida.

————-

Allikad:

https://buzzbeans.us/are-coffee-pods-good/

https://www.theguardian.com/environment/2023/feb/10/single-use-coffee-pod-environment-impact-better