Kohvikeskus

Kas soovid osta oma unistuste kohvimasinat? Miele ja JURA on tõenäoliselt kaks kaubamärginime, mida oled eeltööd tehes palju kohanud!

Miele, erinevate kodumasinate seas levinud nimi, pakub ka suurepäraseid ja töökindlaid kohvimasinaid.

Teisest küljest on JURA keskendunud eranditult kohvimasinatele ja on aastakümneid oma tipptasemel kohvimasinaid täiustanud.

Millise kaubamärgi valida, sõltub täielikult sinu enda nõuetest kohvimasinale. Selles artiklis käsitleme kõike, mida vajad teadliku otsuse tegemiseks, sealhulgas:

 • Ülevaade kahest kaubamärgist
 • Eksklusiivsed kohvimasina-tehnoloogiad
 • Disaini ja ehituskvaliteedi võrdlus
 • Mõlema kaubamärgi kasutus- ja hoolduslihtsus
 • Tootevalik ja hinnakujundus

JURA valikust leiate innovaatilisemaid funktsioone; näiteks kui soovite teha külmpruulitud jooke, leiate selle nende sortimendi ülaosas. 

Kui aga otsite masinale kahe tassi piimakohvi funktsiooni ja sisseehitatud piimavahustajat, leiate selle Mielest.

Vaatame neid kahte kaubamärki ja nende täisautomaatseid espressomasinaid lähemalt, et näha, milline neist sobib ideaalselt sinu kööki.

jura vs miele kohvikeskus

JURA VS MIELE: TAUST

JURA

AJALUGU

JURA on Šveitsi ettevõte, mis asutati 1931. aastal ja alustas raadiote, triikrauade, röstrite ja muude kodumasinate valmistamisega. Teise maailmasõja ajal laienesid nad, pakkudes elektrilisi pliidiplaate ja kütteseadmeid gaasipiirangutega inimestele.

JURA alustas kohvimasinate tootmist 1960. aastatel. 1980. aastatel tootis ettevõte Šveitsi esimese sisseehitatud veskiga automaatse kohvimasina.

Alates 1990. aastatest on JURA keskendunud parimate võimalike täisautomaatsete espressomasinate loomisele. Pärast seda on nad kõik oma muud seadmed järk-järgult turult kõrvaldanud ja keskendunud espressomasinate rahvusvahelise nime loomisele. Täna eristuvad nad massist, pakkudes eranditult värskelt jahvatatud kohvi – ilma kapsliteta!

FUNKTSIOONID JA DISAIN

JURA tootevalikust leiab laia valiku espressomasinaid. Need kõik on täisautomaatsed jahvatiga masinad (v.a nö “sohilaps” JURA ONO), enamusel valikust on ka sisseehitatud piimavahustaja.

JURA välja töötanud mitmeid tehnoloogiaid, olles innovatsioonis turuliider. Need on näiteks:

 • I.P.B.A.S on eeltõmbesüsteem, mis toob iga kohvisordi maitse röstist olenemata maksimaalselt esile.
 • Reguleeritava suurusega tõmbekamber mahutab 5–16 g kohvipuru.
 • Impulss-tõmbeprotsess (P.E.P.®), toob isegi väikeste kohvijookide valmistamisel esile enneolematult täiusliku aroomi.
 • Külm-ekstraheerimisprotsess, mis võimaldab JURA Z10 valmistada nii külmi kui ka kuumi kohvijooke.

JURA kohvimasinate keskmine eluiga on 9 aastat, kuid ametliku hoolduspartnerina oleme näinud ka tublisti töötavaid 10+ aastat vanasid masinaid. Seega võib pidada JURA kaubamärki ka kestvuse tähiseks.

Loe JURA brändist ja tehnoloogiatest lähemalt siit.

JURA masinad esindavad Šveitsi arhitektuuri väärtusi, mis seisnevad tugevate joonte, siledate pindade ja ajatu, kindla veetluse segunemises. Mitmed JURA kohvimasinad on võitnud Red Dot disainiauhindasid – näiteks JURA populaarseim mudel E8.

KASUTUS JA HOOLDUS


JURA masinaid on ülimalt lihtne kasutada. Alates S-seeriast on masinatel puutetundlikud ekraanid, samuti ENA 8 mudelil, kuid ka värviekraani ja nuppudega E8 või E6 kasutajaliides on hõlpsasti kasutatav.

JURA töötab pidevalt masinate kasutamise lihtsamaks muutmise kallal. Näiteks nutikas veesüsteem (I.W.S.®) tuvastab ilma igasuguse seadistamiseta, kas filter on sisestatud.

Uued JURA masinad kasutavad CLARIS Smart+ filtrit, mis annab kohvi jaoks parima maitsega vee ning ühtlasi filtreerib ka kohvimasinas seisvat vett.

Kohvi- ja piimatilad loputavad ennast ise pärast igat tassi ja puhastusprogrammid on samuti võimalikult automaatsed. Kõigil ühe-nupuvajutusega piimakohvi masinatel v.a ENA 8 on ka automaatne piimasüsteemipesu.

Loe lähemalt JURA kohvimasinatest siit.

JURA piimakülmikud hoiavad ka piima temperatuuri nelja kraadi juures, mis on optimaalne temperatuur eriti peeneks piimavahuks. 

KELLELE SEE ON?

JURA kohvimasinate abil on lihtne olla kodune barista. Nendest saab suurepärase maitsega kohvi ja selleks piisab, kui vajutada vaid ühte nuppu.

See muudab need heaks valikuks kõigile, kes soovivad valmistada kohviku-kvaliteediga jooke, kuid kellel ei ole barista oskusi, et valmistada täiuslikku espressot või peent cappuccinot.

MIELE

AJALUGU

Miele on 1899. aastal alguse saanud Saksa kaubamärk, mis alustas tootes võimasinaid ja manuaalseid pesumasinaid. Need laienesid kiiresti tolmuimejate, nõudepesumasinate ja muude kodumasinateni. Nad tootsid isegi autosid ja mootorrattaid!

1998. aastal tuli Miele välja oma esimeste automaatsete kohvimasinatega, kuigi need olid integreeritavad.

2010. aastal lasid nad kofeiinisõprade rõõmuks välja eraldiseisvate täisautomaatsete kohvimasinate esimese sarja!

Kuigi nende tehnoloogia on arenenud, on nende kaubamärgil säilinud samad väärtused: töökindlus ja pidev täiustamine.

FUNKTSIOONID JA DISAIN

Kõigil Miele espressomasinatel on sisseehitatud piimavahustaja ja veski ning kaks kohvitila, et valmistada korraga kaks täiuslikku kohvi.

Veel mõned funktsioonid aitavad Miele kohvi tõeliselt maitsvaks muuta:

 • AromaticSystem on laienev keetmiskamber, mis laseb veel kohvipuruga imehästi seguneda ja annab suurepärase maitsetulemuse.
 • DoubleShot on funktsioon, mis valmistab jooki kahekordse koguse kohviga, kuid lühema õhutusajaga, et vähendada kibedust.
 • Peadüüsi kõrguse automaatne kohandamine sinu kohvitassi järgi -ainult Mieles! (7-seeria)

Miele masinad on elegantsed, läikivad ja kaasaegsed. Need on loodud nii, et need võtaksid võimalikult vähe ruumi, sisaldades samas kõiki oma funktsioone!

KASUTUS JA HOOLDUS

Need on ka ühed vaikseimad kohvimasinad, millel on helikindlad komponendid vaikseks jahvatamiseks, ilma maitset ohverdamata.

See muudab need suurepäraseks valikuks, kui lapsi äratamata juua hommikukohvi või vältida teiste leibkonnaliikmete äratamist, kellel on teistsugune unegraafik.

Automaatne katlakivieemaldus on saadaval ka kallima otsa mudelitel (ehk tuleb vaid kassett paigaldada ja masin tegutseb ise õigetel aegadel edasi). Komponente nagu kohvisahtel ja veemahuti on lihtne ja arusaadav eemaldada ning need on nõudepesumasinas pestavad.

KELLELE SEE ON?

Miele kohvimasin on veel üks hea valik kohvisõpradele, kes on nõus raha välja käima masina eest, mis valmistab suurepärase maitsega kvaliteetseid espressopõhiseid jooke.

Mielel on ka eemaldatav keeduplokk, mida JURAl pole. Kui oled eriti mures selle pärast, et saaksid masina ise lahti võtta ja puhastada, on Miele parem valik. See tähendab muidugi, et pead selle pesu vähemalt iga 2 nädala tagant meeles pidama, mida JURA puhul ei pea.

PS: Kõigil Miele masinatel on sisseehitatud piimavahustamissüsteem. Kui soovid lihtsalt nautida tavalist tassi kohvi või espressot, on need masinad rohkem, kui tegelikult vajad.

Mudelite võrdlus

JURA Z10 VS MIELE 7750: TIPPKLASSI VÕRDLUS

JURA Z10

JURA Z10 on tipptasemel täisautomaatne kohvimasin. Sellel on 32 pruulimisvõimalust, sealhulgas 2 tassi korraga ja ekstra-shot funktsioon. Sellel on ka JURA uus Cold Brew Extraction tehnoloogia. See tähendab, et saate külmpruulitud latte macchiato mugavalt ja kiiresti kodus valmistada.

Z10-ga lisas JURA uue funktsiooni nimega toodet tuvastava veski (P.R.G.). See tähendab, et sõltuvalt sellest, millist jooki soovite valmistada, reguleerib veski elektrooniliselt jahvatusastme tasemele, mis annab parima maitse.

EELISED
 • 32 joogivalikut, sealhulgas külmpruulitud joogid.
 • Ülimalt kohandatav, 10 tõmbetugevuse, 3 tõmbetemperatuuri ja 10 piimavahu temperatuuri tasemega.
 • Lihtne puhastada, loputus-, puhastus- ja katlakivieemaldusprogrammidega.
 • Veski automaatne reguleerimine – kohvisõbrad teavad, kui tähtis on õige jahvatus maitsva joogi valmistamiseks, ja see teeb selle lihtsaks.

MIELE 7750

Miele CoffeeSelect on Miele lauapealsete kohvimasinate lipulaev. Kui raha pole oluline, on see masin täis funktsioone ja sellel on 20 pruulimisvõimalust, sealhulgas mitu teeseadet.

CoffeeSelect on must või valge roostevabast terasest aktsentidega ning sellel on puhas ja voolujooneline välimus. Seda juhitakse värvilise puuteekraaniga.

Selle mudeli tõeliselt põnev täiendusfunktsioon on nimekaim Coffee Select funktsioon. Kohvimasinal on kolm eraldiseisvat oamahutit ja jooki valides saate valida, millist uba või millises vahekorras segu jahvatada. Kui oled saavutanud oma kofeiini piiri, saad juua ka värskelt jahvatatud kofeiinivaba kohvi.

EELISED
 • Kolm oamahutit. Võimalus oma ubade valikut muuta sobib suurepäraselt kohviasjatundjatele, kes ei soovi igasse tassi sama rösti.
 • Ilma katlakivi eemalduseta: CM75 / 77 mudelid eemaldavad patenteeritud AutoDescale’i funktsiooniga katlakivi ise.
 • Kuni kümme individuaalset kasutajaprofiili sinu isikliku kohvikogemuse jaoks.
 • Ideaalne kaugus: “CupSensor” tunneb ära tassi kõrguse ja viib peadüüsi õigele positsioonile.

KESKKLASSI VÕRDLUS

Miele CM 6160

Kuna Miele 5-seeria jääkmahutid on väikesed, siis soovitame leibkonnas, kus on juba mitu kohvisõpra, alustada 6-seeriast, et vältida tüütut tühjendamist. Masin loob peene piimavahuga aromaatset kohvi, mis rahuldab ka nõudlikku kohvifänni.

EELISED
 • Üksikult või topelt: lisaprogrammid ühe või kahe cappuccino või latte macchiato valmistamiseks.
 • Spontaanne ja paindlik: jahvatuskogust ja vee kogust saab veel valmistamise ajal individuaalselt kohandada.
 • Mugav hooldus läbi automaatsete puhastusprogrammide
 • Intensiivne kohviaroom AromaticSystem funktsiooni abil
 • Kohvikannu funktsioon – nii saad võõrustades hõlpsalt valmistada ka suurema koguse kohvi korraga

JURA E8

E8 on pikka aega olnud JURA edukaim kohvimasin. E8 on täiuslik kombinatsioon mitmekülgsusest, taskukohasusest ja funktsionaalsusest. Reguleerida saab nii kohvi kogust, kangust, temperatuuri kui ka piima kogust. Intelligentne algoritm tuvastab isiklikud eelistused ja kohandab avaekraani selliselt, et kaks või neli kasutaja lemmikjooki on alati kuvatud.

EELISED
 • Kuue nupuga ääristatud suur värviline 3,5-tolline ekraan teeb masina navigeerimise ülilihtsaks.
 • Hooldus on lihtne, piimasüsteemi puhastamine toimub automaatselt vaid ühe nupuvajutusega.
 • Tipptasemel JURA veski P.A.G.2 tagab, et kohvioad oleks iga kord täiuslikult jahvatatud.
 • Vaid ühe nupuvajutusega saab valida 17 joogi seast.

MILLISE BRÄNDI PEAKSID VALIMA?

Kuigi mõlema kaubamärgi masinad on investeeringud, on nad mõlemad tuntud ka vastupidavuse ja kvaliteedi poolest. Pea meeles – kohvimasin kestab aastaid, seega vali selline, millega oleksid ka vähemalt 5 aasta pärast rahul (kui mitte kümne). Samuti on mõlemad brändid peenhäälestanud oast võimalikult aromaatse maitse kättesaamise ja piimavahu kvaliteedi.

Külmpruuli armastajad võivad kaaluda JURA kasuks, nagu ka kohvipuristid, kes piimavahustajat üldse ei vaja, kuna Miele kõigil masinatel on piimavahustussüsteem. Sellegipoolest on Miele hea valik nendele, kelle jaoks on oluline kaht piimakohvi korraga valmistada.

Peame andma mõlemale kaubamärgile oma kiituse: JURAle uuenduslikkuse ja Mielele ettevõttesisese täpsuse eest. JURA ja Miele on mõlemad kohvitööstuses suurepärased kaubamärgid, mis on varustanud meid kvaliteetsete toodetega aastakümneid. Tegelikult on kaubamärk vähem oluline kui sinu enda ootused masinale. 

Selleks, et teada saada, milline masin sobib sinu koju kõige paremini, võib olla abi eksperdiga rääkimisest. Oskame Kohvikeskuses Sind õiges suunas suunata ja ehk ka Miele-JURA ummikseisust väljuda. Seni saavad mõlemad kaubamärgid meilt palju kiitust!

Head kofeiini tarbimist!

Allikad:

https://www.aquaspresso.co.za/brand-battle-miele-vs-jura/