Kohvikeskus

Hea tass aromaatset kohvi võib isegi sinise esmaspäeva nauditavaks muuta. Kui oled tõeline kohvihuviline, siis tead kindlasti, kui oluline on omada kvaliteetset kohvimasinat. Võrdleme täna kaht kvaliteediga silmapaistvat täisautomaatsete kohvimasinate brändi: JURA ja NIVONA. Milline neist sobib paremini Sinu koju?

JURA – Šveitsi Täiuslikkus

Šveitsi kaubamärk JURA on aastaid spetsialiseerunud kvaliteetsete täisautomaatsete kohvimasinate tootmisele. Tegelikult, kui nad 1986. aastal neid masinaid tootma hakkasid, olid need turul ühed esimestest. Sellest ajast alates on JURA tuntud oma uuenduslike tehnoloogiate ja kvaliteedi poolest. Pidades silmas töömugavust, jätkusuutlikkust, ökointelligentsust ja ülemaailmset optimaalset teenindust.  Siin on mõned JURA kohvimasinate eelised:

 • Kvaliteetne ehitus: JURA kohvimasinad on valmistatud kõrgekvaliteedilistest materjalidest, mis tagavad nende vastupidavuse ja pika eluea.
 • Tehnoloogia: JURA kasutab tipptasemel tehnoloogiat, mis võimaldab kohvi valmistada täpselt soovitud viisil. Võimalik on reguleerida jahvatusastet, kohvi tugevust ja temperatuuri vastavalt oma eelistustele.
 • Lihtne kasutamine: JURA kohvimasinad on intuitiivse kasutajaliidesega, mis teeb nende kasutamise lihtsaks ja mugavaks.
 • Hooldatavus: JURA kohvimasinad on varustatud lihtsate puhastusfunktsioonidega, mis hoiavad masina puhtana ja tagavad kohvi värskuse.

Loe ka: Kuidas valida JURA kohvimasinat?

JURA tuntuimad tehnoloogiad aastal 2023 on:

 • Tootetuvastusveski (PRG® – mudelil Z10) tagab igale kohvijoogile täiusliku jahvatusastme. See täppisveski reguleerib jahvatusastet automaatselt vastavalt valitud kohvijoogile. Nii saad alati nautida ideaalset jahvatust igale erikohvile. Soovi korral saab jahvatusastme ka ise määrata.
 • Tänu intelligentsele veesüsteemile (IWS®) suudab JURA täisautomaatne masin tuvastada, kas veefilter on paigaldatud, ja teavitada teid, kui filter vajab väljavahetamist. Samal ajal kaitseb veefilter täisautomaatset masinat katlakivi eest ja filtreerib ained, mis kahjustavad kohvi maitset ja lõhna. Täisautomaatne masin tunneb CLARISe veefiltrid automaatselt ära ja loputab nad ise läbi enne kasutamist. 
 • Pulseeriv ekstraheerimisprotsess (PEP®) koos intelligentse eelsoojendusega optimeerib ekstraheerimisaja lühikeste kohvijookide jaoks ja tagab maksimaalse aroomi. 
 • One-Touch Lungo funktsioon lisab täiuslikult ekstraheeritud kohvile kuuma vett ja tulemuseks on täidlase maitsega kerge lungo. Nii ei ole ka must kohvijook vesine või kibe. 
 • Unikaalse Cold Extraction Processiga (mudelil Z10) pressitakse külm vesi aeglaselt pulseerides kõrge rõhu all läbi värskelt jahvatatud kohvi. See tagab külmade kohvijookide jaoks värske, puuviljase maitse ilma kibeduseta.
 • Uusim mikrovahutehnoloogia võimaldab valmistada täiuslikke kohvijooke barista tasemel. Professionaalne mikrovahutila G2 teeb selle võimalikuks ühe nupuvajutusega. Professionaalne piimavahusti võlub hetkega välja cappuccino või muu parima mikrovahu kvaliteediga piima. Vahusti on valmistatud ülimalt kvaliteetsetest materjalidest. 

NIVONA – Saksa Täpsus

Nagu JURA, on ka NIVONA spetsialiseerunud kvaliteetsete täisautomaatsete kohvimasinate tootmisele. Saksa ettevõte on kohvimasinaid tootnud aastast 2005 – ja on JURAga võrreldes veel suhteliselt noor. Moto all: “Ükski kohvimasin ei asenda hea barista oskusi. Kuid sellel võivad olla väga hea barista teadmised” toodab bränd samuti kvaliteetseid kohvimasinaid.  Siin on mõned NIVONA kohvimasinate eelised:

 • Täpsus: NIVONA kohvimasinad on tuntud oma täpse kohvi valmistamise võimekuse poolest. Saad reguleerida iga kohvitassi jaoks vajalikke parameetreid, et saavutada täiuslik tulemus.
 • Kvaliteetne espresso: Kui oled espresso fänn, siis NIVONA kohvimasinad pakuvad eriti head espressot tänu nende kõrge rõhu võimekusele.
 • Mugavus: NIVONA kohvimasinad on varustatud lihtsasti kasutatava menüüga ja puutetundliku ekraaniga, mis muudavad nende kasutamise mugavaks. Alates 7-seeriast on NIVONA masinatel ka pöördlüliti eriti mugavaks navigatsiooniks.

NIVONA parimad tehnoloogiad aastal 2023:

 • Aroma Balance System võtab üle barista töö. Innovatiivse tehnoloogiaga saad valida kolme aroomiastme vahel: vesi voolab läbi kohvi erineva kiirusega ning kohv maitseb teisiti.
 • Hea cappuccino võtab justkui omaks kohvis sisalduva piima. Seetõttu paneb barista alati tassi esmalt kohvi ja seejärel piima. Professionaalse masinaga barista jaoks pole see probleem, kuid täisautomaatse masina jaoks võib see olla väljakutse. Capuccino-Connoisseur fukntsioon võimaldab Sul valida piima ja kohvi järjekorra piimajooke valmistades (enne kohv ja siis piim või vastupidi).
 • OneTouch Cappuccino funktsiooniga saad valmistada maitsva cappuccino ühe nupuvajutusega. Täiusliku, õhulise ja kreemja piimavahu saamiseks.

NIVONA-s on jätkusuutlikkus samuti ülimalt tähtis. Tootmisprotsess on välja töötatud energiasäästlikult ja keskkonnasõbralikult. Lisaks püüdlevad nad ülima kohvielamuse poole, keskendudes kasutusmugavusele ja kõrgele kvaliteedile. Näiteks lasevad nad kohviekspertidel oma toodetele tagasisidet anda.

JURA vs NIVONA: erinevused

Mõlemad keskenduvad kasutusmugavusele ja uuendustele. JURA valik ja erifunktsioonide nimekiri on küll laiem, kuid NIVONA masinad on üldjuhul ka veidi odavamad.

Uuenduslikkus

JURA patenteeritud pruulimistehnoloogia on alati olnud sõltumatu: intelligentne eelpruulimissüsteem ja ainulaadne puhastuskontseptsioon, kus kohvimoodul ei käi masinast välja. Lisaks jätkab JURA uute tehnoloogiate arendamist ja patenteerimist – nagu koduseerias esimene külmpruulivõimalusega mudel Z10.

Hooldussõbralikkus

Mõlemad pakuvad oma masinatele sisseehitatud puhastusprogramme pikema eluea ja ühtlase kohvikvaliteedi tagamiseks. Mõlemad täisautomaatsed masinad on varustatud ka sisseehitatud kohvirasvade- ja katlakivieemaldusprogrammiga. Hooldus erineb selle võrra, et NIVONA (ja ka kõigi teiste kohvimasinabrändide v.a JURA) puhul peab manuaalselt loputama vähemalt paar korda kuus ka kohvimoodulit. JURA masinatel see välja ei käi ning puhastatakse automaatse hooldusprogrammiga.

NIVONA puhul on aga piimasüsteemi puhastus kergem – masin teostab seda ise pöördrõhu abil, kui JURA masinate puhul tuleb iga päev, kui olete piimajooke valmistanud, puhastada seda spetsiaalse puhastusainega. See on aga uuematel mudelitel võimalikult lihtsaks tehtud – loe, millistel, ülevaatest meie blogis.

NIVONA pakub vähem uuendusi võrreldes JURAga, kuid sellest hoolimata on need suurepärased täisautomaatsed masinad hea hinna ja kvaliteedi suhtega.

Kokkuvõte: JURA vs. NIVONA

Mõlemad JURA ja NIVONA pakuvad kvaliteetseid kohvimasinaid, mis suudavad rahuldada isegi kõige nõudlikumate kohviarmastajate vajadusi. Sinu valik sõltub peamiselt sinu isiklikest eelistustest ja vajadustest. Enne valiku tegemist on hea omada ülevaadet oma soovide nimekirjast masinale.

Loe ka: Kuidas valida kohvimasinat koju? 

Kas sinu jaoks on oluline, et teie kohvimasinal oleks uusimad tehnoloogiad? Seejärel vali JURA. Kui eelistad lihtsat täisautomaatset masinat, võib NIVONA olla parem valik.

Mõlemad brändid pakuvad kvaliteetset kohvivalmistamise kogemust, nii et mõlema puhul võid kindel olla, et saad nautida maitsvat kohvi kodus igal hommikul.

Õhku jäi veel mõni küsimus? Aitame sind meelsasti! Külasta meie esindusi üle Eesti või võta meiega ühendust läbi e-poe või numbril +372 662 5511 (E-R 9-17).

Allikad:

https://hommel-kaffeesysteme.de/ratgeber/kaffeemaschinen/einkaufshilfen/nivona-vs-jura/